linkedin 3 32 facebook 3 32 instagram 32

 

Siguldas novadā noslēdzies apmācību cikls par digitālās komunikācijas prasmēm

1. novembrī noslēdzās piecu bezmaksas nodarbību cikls “Digitālās komunikācijas prasmes”, kas no jūlija tika īstenots ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu un sniedza iespēju novadniekiem neatkarīgi no vecuma, izglītības vai sociālā stāvokļa apgūt zināšanas un prasmes, lai uzlabotu kompetences un sniegumu digitālajā vidē.

Dalībniekiem bija iespēja apgūt digitālās komunikācijas prasmes darbam un personīgajam zīmolam, komunikācijas etiķeti, kritisko domāšanu un informācijas drošības jautājumus. Bet nodarbība par sociālo tīklu prasmīga izmantošanu, ņemot vērā tēmas aktualitāti un pieprasījumu, norisinājās pat divas reizes.

Apmācību cikla noslēgumā dalībnieki, kuri piedalījās visās nodarbībās, aizpildot noslēguma testu, varēja pretendēt apliecinājuma saņemšanai par kursa sekmīgu noklausīšanos.

Apmācību vadītāja Inese Pabērza:

“Digitālā pratība ir viena no mūsdienu prasmēm, kas nodrošina konkurētspēju darba tirgū. Tā ir arī svarīga ikdienas saskarsmē, kas lielā mērā notiek digitālā vidē. Pateicoties Siguldas novada pašvaldības atbalstam, vairāki simti interesentu ir ieguvuši jaunas vai uzlabojuši esošās zināšanas digitālajā komunikācijā. Lai gan piecos vakaros grūti ietilpināt visu, ko ietver digitālā komunikācija, es centos paplašināt interesentu priekštatu un rosināt turpināt izzināt un pilnveidot zināšanas. Priecājos par visiem tiem dalībniekiem, kuri noklausījās visas nodarbības un arī saņems apliecinājumus. Tāpat gandarījums, ka nodarbībās ar katru reizi pievienojās arvien jauni dalībnieki, kuri sekoja ieteikumiem un rekomendācijām. Ļoti ceru, ka šādas vai līdzīgas nodarbības izdosies īstenot arī nākamgad, jo, kā apliecina interese, pieprasījums ir.”

Dažas atsauksmes no dalībniekiem:

“Nodarbības bija noderīgas, varēšu daļu no dzirdētā izmantot, pildot darba pienākumus, kā arī labāk novērtēt pieejamās informācijas uzticamību”.

“Nodarbībās bija ļoti plaša informācija, bija interesanti.”

“Man ļoti patika pasniedzējas entuziasms, kā arī tas, ka viņa iesaistīja mūs kopējās sarunās.”

“Ikkatra jauna zināšana mūsdienu straujajā laikmetā padara cilvēku konkurētspējīgāku! Turklāt ja vel šīs zināšanas ir bez maksas, tad neredzu iemeslu kapēc lai to neizmantotu! Liels paldies par šādu iespēju!!!”

“Nodarbības noteikti noder, jau noder. Esmu atsākusi lietot aplikācijas kuras biju nometusi novārtā. Esmu atjaunojusi informāciju un jau zināšanas izmantoju praksē. Tiešām noderīgi!”

Jau ziņots, ka apmācības tiek organizētas ar Siguldas novada pašvaldības finansiālu atbalstu mūžizglītības projektā  “Digitālās komunikācijas prasmju pilnveide Siguldas novada iedzīvotājiem”.